Informacija pacientams prieš procedūras

Kai kurios odontologinės procedūros reikalauja tam tikro pacientų pasiruošimo, kad gydymas praeitų kuo sklandžiau. Visus klausimus aptarsite su odontologu konsultacijos metu, o prireikus, galėsite peržvelgti informaciją ir šioje atmintinėje. 

 

Dantų balinimas. Dantų balinimas atliekamas tik esant sveikiems dantims ir dantenoms, todėl prieš šią procedūrą reikėtų apsilankyti pas odontologą pasitikrinti porfilaktiškai ir, esant poreikiui, atlikti reikiamą gydymą. Kad balinimas būtų efektyvus ir saugus, prieš tai reikėtų pasidaryti profesionalią burnos higieną, kurios metu bus pašalintos apnašos. 

Dantų implantacija. Prieš implantaciją moterims rekomenduojama nenaudoti makiažo priemonių, o vyrams – nusiskusti. Jei gydytojas nurodė, prieš procedūrą išgerkite antibiotikus ar skausmą malšinančius vaistus. Prieš implantaciją pavalgykite, nes po implantacijos valgyti bus sudėtinga dėl aptirpusio veido. 

Dantų šalinimas. Prieš dantų šalinimą informuokite gydytoją apie vartojamus vaistus. Taip pat, būtina pranešti, jeigu laukiatės arba jeigu sergate diabetu. 6 valandas iki procedūros nevalgykite. 

Estetinis plombavimas/protezavimas. Prieš estetinį plombavimą ar protezavimą specialaus pasirengimo nereikia, tik reikėtų atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Jei svarstote ir apie dantų balinimą, ši procedūra taip pat turi būti atlikta prieš estetines korekcijas, nes jos nekeičia spalvos.